Izolace střechy

Střecha je nejnamáhanější součástí stavby. Správnýá izolace zamezí únikům tepla a zabrání vlhkosti a vodě průnik do stavby. Stříkaná pěnová izolace střech je vhodná pro zateplení samotné střechy, ale také půdních prostor, krovů a dokonce i stropů.

Správně provedená izolace střechy zamezí profukování, sáknutí u zatékání vody. Tím spolehlivě snižuje náklady na vytápění celé nemovitosti a snižuje riziko výskytu plísní. Hlavním cílem je zabránit teplotním únikům a zajistit odolnost vůči vodě. Voda je totiž největším tématem u plochých střech, které svým tvarem vlhkost zadržují a je proto potřeba zabránit jejímu průniku do stavby.

Pro vnější izolace střech používáme odlišné postupy. Používáme tvrdou pěnu, ovšem s hustotou 50-60 kg/m3 a jelikož na ní prší a také svítí sluníčko, přestříkáme jí hydroizolační vrstvou polyurey nebo natřeme ochranným nátěrem. Aplikuje se na ploché střechy, ale i střechy z trapézového plechu. Tato metoda funguje jako tepelná izolace a jako ochrana proti zatékání.

 

Proč izolovat střechu pěnovou izolací?

Přes střechu může docházet až k 70% všech tepelných výměn. Proto může být střecha v zimě ztrátová pro vaší snahu vytápět, v létě pak propouští nežádoucí teplo. Stříkaná pěnová izolace vyplní skuliny a dutiny, proto těmto výměnám zamezí. Má navíc vysokou životnost a do míst se aplikuje pod tlakem, kde následně zvýší svůj objem. S pěnovou izolací střechy se můžete spolehnout na řešení, které s minimální údržbou vydrží 50 let.

Pěnová izolace střechy je bezešvá a monolitická. Nepropustí proto ani kapku vody. Její aplikací můžete snížit náklady na vytápění až o polovinu. Tato metoda izolace je vhodná pro střechy pultové, šikmé, ale i pro ploché střechy. Aplikujeme měkkou a tvrdou pěnovou izolaci a pro ploché střechy využíváme i polyureu.

 

 

Potřebujete izolovat střechu?

+420 604 24 28 21

ramalstav@seznam.cz